INKOUSTOVÁ TEČKA


Teď jste sem přišli a asi si říkáte něco ve stylu: "Co tý holce zase hrabe."
A ta holka chvíli přemýšlela, jestli vám má vůbec něco vysvětlovat.
Jestli musí obhájit svůj krok, anebo to může udělat prostě jen tak a nechat lidi, ať si ty důvody domyslí sami.
Jenže několik z vás, a ani si netroufám říct kolik, je tu se mnou strašnou spoustu let. Přes půlku mýho života. Za svých let módní blogerky jsem vás viděla jako pouhé číslo, které se musí za každou cenu zvyšovat, ale pak jsme se potkali na ulici, na pikniku, na koncertě, v tramvaji, v kavárně, na festivalu. Moment překvapení, oboustranná nervozita, třas v rukou, pár náhodně zvolených slov a krátkých vět, obejmutí a rozloučení s tím, že se třeba zase někdy uvidíme, a třeba taky ne... To jsou ty situace, kdy mi dojde, že jsme kamarádi. Že existujete, jste lidi z masa a kostí, čtete moje slova, vnímáte je. A že i když si vzájemně nedlužíme vůbec nic, chci vám vysvětlit, proč jsem udělala tak velkej krok a spálila další most.

D blondývers mi přestal dávat smysl. Už delší dobu. Protože...
 • píšu česky
 • blonďatá jsem jen občas
 • když někomu řeknu, jak se jmenuje můj blog, musím diktovat písmenko po písmenku a stejně to 90 % lidí napíše blbě, což není samozřejmě jejich chyba, ale moje, a mě to nebaví a štve

Jeden z hlavních důvodů je možná i ten, že The Blondieverse mají všichni zafixovaný pod nálepkou módní blog. Někomu s názvem The Blondieverse se snadněji nabízí spolupráce. Co na tom, že už dávno v takových věcech nejedu, každý den mi v e-mailu přistane nabídka. Na nový telefon, na nové boty, na nové oblečení, na psí granule (wtf), na rozhovor, pozvánka na tuhle a tuhle akci, tenhle dá dva tisíce za článek a tamhleten zase pět tisíc.
V 99 % se jedná o odpad. O věci, bez kterých dokážu a hlavně chci žít.
Inkoustová tečka by mohla všechny tyhle honiče blogerek odradit.
Mohla by mě trochu odlišit od celý tý sféry světovejch názvů.
A klidně i ubrat pár těch followerů, protože mi na číslech nezáleží. Radši pár desítek lidí, kteří mě nechají nahlédnout do svého nitra, než stovky tisíc prázdných komentářů o ničem.
Protože tady už se nejede byznys.
Tady se bude psát.
Tečka:)

Protože miluju symboly, zkusím vám vysvětlit, co to pro mě znamená. Ale předem říkám, že se cítím stejně tak blbě, jako když se snažím někomu vysvětlit, co pro mě znamenají moje kérky. Tu hloubku vždycky uvidíte jen vy. Ostatním to může přijít hloupé.
Inkoust má pro mě dvojí symboliku - připomíná mi jak mou lásku k psaní, tak i k tetování. Tohle jsou totiž jediný dvě věci, o kterých vím, že mi zůstanou na celý život.
A tečka? To je ta krásná minimalistická věc, kterou píšeme za větou. Jestli ji necháme dramaticky doznít, anebo budeme pokračovat dalším velkým písmenem, to už je na každém z nás...
Faktem je, že ráda dělám tečky.
Někdy i tlustý čáry.
Ale spíš ty tečky.

A i když mi spousta lidí říkala, ať nevymejšlím kraviny a zůstanu věrná svýmu blonďatýmu vesmíru, tomu brandu, kterej si už tolik let buduju, a taky vím, že se mezi vámi najde spousta odpůrců, tak já jsem prostě tvrdohlavej býk a stejně vždycky všechno udělám po svým. I kdyby za mnou stál jen jeden jedinej člověk. (A navíc, brandy mám ráda jen v tekutý podobě...)

Blonďatý vesmír byla zábava.
Ne závazek na celý život.
Proto Inkoustová tečka.

P.S. Obrovský dík patří mý lásce, mátovýmu vlkovi. Mohl nad vším jen mávnout rukou a ťukat si na čelo, proč ta jeho holka tak moc hrotí takovou blbost jako je blog, když máme okolo sebe spoustu mnohem důležitějších starostí, které je třeba řešit a vyřešit. Neshodil mě. Místo toho se ke mně posadil a dlouhý hodiny jsme si spolu o všem povídali, kreslili myšlenkový mapy, psali spontánní nápady a přemýšleli, jak skloubit všechno to, co dělám a zároveň se nelimitovat žádnou nálepkou, která by mi určovala, jaká musím být i za deset let, aby mi ten název dával smysl. Když jsme se celí šťastní dostali až k inkoustové tečce a začali googlit, jestli jsou všechny domény, Instagramy a mejly volný, našli jsme stejnojmenný song od Olympicu z roku 1988. Takže odteď, kdykoliv jej uslyšíte, vzpomenete si na mě. A kdykoliv mrknete na můj blog, vzpomenete si na jednu krásnou českou kapelu...
A kdykoliv se na něj mrknu já, uvědomím si, že jsou lidé, kteří mě podporují ve všem, co udělám.
Není jich moc.
Ale jsou.

40 komentářů

 1. Miluju.
  Tečka, víc slov netřeba.

  OdpovědětVymazat
 2. Inkoustová tečka je super! Minimalistka se mi tolik nelíbila, tenhle název k tobě skvěle jde. Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
 3. A mě se hned při pohledu na slovo inkoustová vybavilo tvoje vlasy. Modré jako inkoust, který jsem jako malá měla ve svém školním peru. Moc se mi to líbí :) je tak dál :)

  OdpovědětVymazat
 4. Ono se to nezdá, ale vybrat název pro blog je celkem oříšek. Já jsem ten náš změnila celkem třikrát :D Když jsem ho měnila z Baddy na tripu na One life just one, bylo mi jasný, že ztratíme pár čtenářek, který čekají jen ty psí příspěvky. Ale raději budu psát, tak jak chci já a tak jak to zrovna cítím než tak jak to od nás čtenáři očekávají. Ale my jsme teprve v začátcích, takže si to teprve všechno oťukáváme :)

  Inkoustová tečka se mi líbí moc. Musím říct, že dokonce víc než The Blondieverse.
  Je moc fajn pozorovat u tebe tu změnu. Já jsem tě vůbec, jako fashion blogerku neznala a po pravdě by mě asi ani nebavilo číst o tom, co jsi si zrovna koupila novýho na sebe. Ale to, že se snažíš ostatním ukázat, že minimalistou se může stát opravdu každý - i fashion blogerka - je parádní! Líbí se mi, jakým směrem si se vydala a za mě velký palec hore Martinko :)
  Anet :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anetko, děkuju!:) A souhlasím, není to úplně easy, i když jde jen o "blbej blog" :D

   Vymazat
 5. Boží Marťo :-) jen pokračuj v tom co děláš holka !!! Misa...bozi máma,co synovi nabarvila hlavu na modro,protože proč ne :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uaaa, vím! <3 Děkuju Míšo a pozdravuj malýho modrovláska:)

   Vymazat
 6. Jééééééé, tak nakoniec si tečka :) super názov a len píš ďalej.

  Flung out of space

  OdpovědětVymazat
 7. Název je super a miluju, jak píšeš! Moc ti fandím :)

  OdpovědětVymazat
 8. Tento název mi prijde lepší než ten "světový" až přijdu na příhodný, česky název pro svůj blog, tak taky udělám haha inkoustovou tečku. :))

  OdpovědětVymazat
 9. Jsi úžasná a hrozně mě inspiruješ :D strašně mě pokoušíš s tím minimalismem a 33 kousky, ale furt nevím..
  Inkoustová tečka je úžasný jméno. ♥ A skvěle ti sedí. Jak ulitá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hecni to!:D Nebudeš litovat, možná jen trošku. A moc děkuju!♥

   Vymazat
 10. Chytrý to není, ale ve věcech vášní a lásek jsou chytrolíni vždycky nakonec nahraní.

  Za mě ano! <3

  OdpovědětVymazat
 11. ♥.. Je to skvělý!!!

  OdpovědětVymazat
 12. Inkoustová tečka. Neťukám si na čelo. Dává mi to smysl a celý to k tobě dokonale sedí. Jsi to ty! :)

  OdpovědětVymazat
 13. Ahoj Marti!
  Ani nevím kde začít. Sleduji tě už dlouho, nevím kolik je to let, ale pamatuju si tak nějak začátky blonďatýho vesmíru, mám pocit, že si snad v té době měla po dovolené v Egyptě (nebo jiná teplá krajina :D), s přítelem, u kterého si nepamatuju jméno, ale ještě ten před Davidem. Takže je to prostě dlouho. Byly doby, kdy jsem na tvůj blog koukala pravidelně, pak byly zase doby, kdy jsem na tebe na nějakou dobu "zapomněla", protože mě sledování různých blogů občas přestalo bavit, ale i tak jsem tady po celé té době a píšu ti. Nikdy jsem se k tvým článkům moc nevyjadřovala, spíš až poslední dobou napíšu něco na facebook pod tvůj příspěvek, nebo se tě na instagramu ptám, jaké používáš barvy na malování :D ale to je jedno, to není to co jsem chtěla napsat. Chtěla jsem ti napsat, že celou tu dobu, co tě znám, si pro mě někdo, u koho jsem si říkala "chtěla bych být jako ona. Krásná, šikovná, úspěšná, oblíbená". Ale až teď, posledních pár měsíců si říkám "Je to skvělá holka, kterou bych někdy ráda poznala osobně". Víš, co tím myslím, viď? Už nejsi módní blogerka, ke které všichni vzhlíží, ukázala jsi nám, že jsi člověk, který má srdce na správném místě a taky rozum, který umí správně použít. Ukázala jsi nám kus sebe, nejen kus svého šatníku. Získala sis mě za posledních pár měsíců víc, než za celé ty roky předtím. Chci ti tedy k té proměně pogratulovat, protože málokdo z blogové scény dokáže projít takovou změnou. A k tomu názvu. Inkoustová tečka? Perfektní. Jseš to celá ty a já ti přeji, aby se ti dařilo aspoň tak jako do teď, nebo raději i víc :) Míša

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, moc děkuju za tak dlouhý a úžasný komentář! Tvoje slova krásně hřejou u srdce:) Sehnalas barvičky?

   Vymazat
 14. Fandím ti Marti. Čtu tě léta, ale teprve tak dva roky tě fakt beru vážně a věřím ti vše co píšeš. Inkoustová tečka se mi zamlouvá a jako k pisatelce se zkrátka hodí více. Mimimochodem já jsem jedna z těch, co původní název neustále komolil. :D Taky jsem více méně přeběhla k minimalismu a nemám už nutkání nakupovat blbosti a hadříky na dvě použití. Držím palce a těším se na další knížku a snad i setkání ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Missy, děkuju!:) Vůbec se nedivím, The Blondieverse bylo fakt debilní na zapamatování :D

   Vymazat
 15. Inkoustová tečka je boží! Tohle se mi k Tobě hodí od první chvíle, co jsem si nový název přečetla. A i když se řadím právě k těm blogerkám, kterou jsi byla i ty a už být nechceš, uctívám Tě pořád stejně! :D <3

  OdpovědětVymazat
 16. Tak tu knihu můžeš taky dáváat za lásku, když jsou pro tebe peníze nic. Už nevíš co by, abys byla zajímavá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Dej mi lásku, dám ti knížku. Však to taky dělám, a ráda. Kolik už jsem jich rozdala jen tak, protože jsem chtěla:) Měj se hezky, Anonyme:))

   Vymazat
 17. https://www.youtube.com/watch?v=vAcNah5hX4E 3:-)

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM: @INKOUSTOVATECKA

© Inkoustová tečka. Design: Fearne.