TENISKY VS. PODPATKY


V dnešní uspěchané době se řeší spousta věcí od pamlskové vyhlášky přes nový účes vévodkyně z Cambridge až po EET. Přitom jen málokdo si uvědomuje, že ten nejdůležitější problém nastane až ve chvíli, kdy se žena rozhoduje, jestli si večer na party vzít podpatky anebo tenisky. To jde veškerá politika stranou.
Nejen, že tohle rozhodnutí trvá v průměru od dvaceti pěti minut až po celou věčnost, ona ať už se žena rozhodne jakkoliv, je to vždycky špatně.

Máme tu tedy dva různé scénáře, které mohou nastat:

Scénář 1 - Když to vyhrajou podpatky
Koukneš se do zrcadla a musíš uznat, že vypadáš sexy. Teda minimálně do tý doby, než vyvineš fyzikální jev známý jako pohyb. Pak už je to o něco míň sexy, ale dá se to.
Bereš taxíka, protože jen tak se sníží pravděpodobnost, že si někde po cestě rozbiješ hubu.
S šarmem a grácií převráceného buldozeru si to nakráčíš do klubu, kde je 99% šance, že všechny zde přítomné holky budou mít na sobě tenisky.
Dokonce i tvoje kámošky, se kterýma ses tři hodiny radila v hromadný konverzaci, co si vezmete na sebe a shodly jste se na podpatcích, mají na sobě tenisky.
Připadáš si divně.
Umírají ti nohy, ale ty to nevzdáváš. Zuby nehty se držíš na baru a jdeš tančit i přestože se při každém pohybu svíjíš jako žížala. A bolí to. Hrozně to bolí.
Když už je ta bolest neúnosná (asi tak po čtyřiceti minutách), rozhodneš se to zabalit.
Po cestě zpátky se odehraje jedna z následujících situací:
a) Zasekneš se na chodníku mezi kostkama a rozbiješ si hubu
b) Zlomí se ti podpatek a rozbiješ si hubu
c) Potkáš svou osudovou lásku, se kterou se do sebe zamilujete až po uši a se kterou prožiješ celý zbytek svého života, procestuješ celej svět, vychováš dvě děti... a rozbiješ si před ní hubu
Doma odkopneš podpatky do kouta a z posledních sil se za supění, za který by se nemusela stydět ani těhotná kosatka po hodině aerobiku, vyškrábeš do postele.
Ještě tři dny poté necítíš svoje nohy.

Počet minut bez bolesti: 5
Počet minut s bolestí: všechny ostatní
Počet tázání se sebe sama, jestli ti to za to doprdele stálo: 3458
Počet zmrzačených nohou: 2

Scénář 2 - Když to vyhrajou tenisky
Koukneš se do zrcadla a musíš uznat, že podpatky by k tomu vypadaly líp, ale na to zvysoka... no prostě to neřešíš.
Nemáš sexy dlouhý nohy, ale to pohodlíčko!
S šarmem a grácií hráče basketbalu si to nakráčíš do klubu, kde je 99% šance, že všechny zde přítomné holky budou mít na sobě podpatky.
Dokonce i tvoje kámošky, se kterýma ses tři hodiny radila v hromadný konverzaci, co si vezmete na sebe a shodly jste se na teniskách, mají na sobě podpatky.
Cítíš se býti podvedená.
I přes dlouholetou snahu módních blogerek do tohohle klubu ještě nedorazila tenisková etiketa.
Ve chvíli, kdy ti dojde, že mezi všema těma dlouhonohejma žirafama se sexy nohama a patnácticentimetrovejma podpatkama svýho budoucího manžu neulovíš, vyrazíš domů.
Jedeš nočkou, protože sis všechny drinky musela platit sama a nezbylo ti na taxíka.
Doma odkopneš tenisky do kouta a slibuješ si, že příště budeš za dámu, vezmeš si podpatky a všem těm pipkám vytřeš zrak.
Ještě tři dny poté cítíš svoje nohy.

Nemáme to vůbec lehký.

9 komentářů

 1. Hahah milujem to, ako si to napisala :D super :) U mňa väčšinou vyhrajú opätky aj keď sa vyberiem do Dublinu na nákupy a potom celú cestu nadávam, prečo ja hlúpa som si nevzala nízke topánky.. že kto už len ide na nákupy v oätkoch :D

  www.sinnamona.blogspot.com

  www.sinnamona.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. Neskutecny problem, do mesta, do klubu, na jidlo. Kazdodeni problem. Vecer si vzdy rikam, zitra tenisky, rano nasazuju podpatky.


  OdpovědětVymazat
 3. Tak teraz som sa naozaj zabavila. A je to čistá pravda, aj keď teda u mňa už opätky nevyhrali naozaj dosť dlho :D

  NITA-NEW POST

  OdpovědětVymazat
 4. Strašně jsi mě pobavila :-D většina z toho, jak u tenisek, tak u podpatků absolutně sedí :-D ale pokud to není speciální akce, tak tenisky jsou lepší, míň rizika :-D

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Marti, chápu, že zvládat blog a osobní život není brnkačka, ale jako tvou pravidelnou čtenářku mě lehce zklamal článek, který jsem si již před delší dobou mohla přečíst na fb. Janě, ne každý tě tam sleduje, ale tenhle princip (a.k.a jeden článek na všechny možné platformy) se mi nezdá zrovna fér. Nemluvě o to, že to snižuje vtipnost té historky a tak nějak pomalu ubírá sympatie. :( Nemyslím to nijak kousavě, jen bych si možná raději počkala na ten článek o práci z domova (jak jsi avizovala na ig) a oželela bych repetici statusu z facebooku.

  OdpovědětVymazat
 6. haha od chvíle, kdy mám přítele stejně vysokého jako já je to jasné. S ním tenisky, bez něj podpatky (ale neříkám mu to, aby mu to nebylo líto). :D Hotovo

  OdpovědětVymazat
 7. Někdy byla bolest neúnosná i na cestě na tram do kopce z našeho bytu :DDDD

  OdpovědětVymazat
 8. Tak už vím, proč si sama platím drinky, jezdím domů nočkou a ještě jsem nepotkala tu osudovou lásku... příště vytahuju podpatky! :D :)

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM: @INKOUSTOVATECKA

© Inkoustová tečka. Design: Fearne.