AEROPRAS


Povýšili jsme naše kávový hody na vyšší level a koupili jsme si aeropress, mlýnek a čerstvě praženou kávu s medovým akcentem (to bylo těsně předtím, než se nám podělalo auto, jinak bychom si koupili Jihlavanku s asfaltovým akcentem a dělali si jí klasicky "na turka" až do konce našich životů). Aeropress je taková ta věc, ze který si s pomocí vzduchu vykouzlíte dokonale voňavej a lahodnej černej mok. Všimla jsem si, že se tahle věcička hodí víc pro chlapy, než pro ženy. Né nadarmo je to TEN aeropress.

Když připravuje kafe Ondra:
1) Vezme mlýnek, nasype do něj zrnka a během pár vteřin namele množství potřebný přesně pro dvě osoby.
2) Následuje pár ladnejch pohybů a v hrnku se objeví voňavý kafe v normálním množství.
3) S lehkostí a grácií jemu podobnou vyklepává kafe do koše a opláchne všechny díly.
4) Kafe chutná výborně.

Když připravuju kafe já:
1) Vezmu mlýnek a přemýšlím, kudy se do toho kurva dává to kafe. Když se mi to konečně podaří, melu půl hodiny a mám pocit, že mi upadne ruka.
2) Namletou kávu nasypu do jednoho ze dvou hlavních dílů, zaleju vodou a díky návodu z Youtube zjistím, že to bohužel nebyl ten správnej díl a já to nalila do pístu.
3) Vyleju směs do hrnku, očistím píst, přeliju směs z hrnku do druhýho dílu. (Tady je ten moment, kdy se všichni milovníci kávy popadají za srdce. Mám pro to pochopení, taky bych se hnala.)
4) Ze všech sil vytlačím pár kapek a přijde mi, že jich mám mnohem víc na čele než v hrnku. Poznámka pro mě: Příště dát víc vody.
5) S lehkostí a grácií německýho vlčáka po transplantaci hlavy vyklepávám kafe a zjišťuju, že padá ven úplně jinou stranou, než jsem si původně myslela. Těch 10%, co to zvládlo až do koše, považuju za svůj malej životní úspěch, a jdu otírat linku, dřez, podlahu a dveře od těch zbývajících 90%.
6) Kafe mi mezitím vystydlo. Chutná nějak jinak, než od Ondry. Divný...

6 komentářů

 1. Jee tak to mě Martinko pobavilo :D A je to tak, byla bych na tom podobně :D

  OdpovědětVymazat
 2. :D :D Tak to mě vážně pobavilo :))

  OdpovědětVymazat
 3. Úplně to vidím před očima :D, skvěle napsané :)!

  OdpovědětVymazat
 4. Já si zbaběle nechávám kávu pomlít v pražírně (byť se na mě při tom obsluha kouká jako na vraha) a přípravu zvládám v mocca konvičce :) Přesně na Aeropress jsem se koukala a říkala si, že to vypadá nějak moc složitě. Tak jsem ráda, že mi někdo ten pocit potvrdil :D Eliška

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM: @INKOUSTOVATECKA

© Inkoustová tečka. Design: Fearne.