NĚMECKÝ HISTORKY Z PODSVĚTÍ


Dneska vám povím historický příběh, který budu vyprávět svým vnoučatům a chrtům. Tohle se stalo ještě předtím, než naši planetu ovládli Pokémoni, a v dobách, kdy jsme neměli tak dobrý telefony, takže jsme žili víc offline než online. Je to příběh starý jako platonická láska sama. A je založenej na skutečný události, protože se fakt stal. Mně.

Bylo léto a já pracovala jako servírka v komunistickým hotelu na kopci u Orlický přehrady. Bylo to dost zapadlý, šedivý a ne úplně cool místo, takže tam nejezdilo moc mladejch, zábavnejch, ani hezkejch lidí. Jako mnohem pravděpodobnější se jevilo to, že natrefím na rozkládající se mrtvoly v sudech, než že tam někdy projde pěknej kluk. Takže zatímco ostatní puberťačky mýho věku si užívaly léta do sytosti, já makala od nevidím do nevidím někde na konci světa. Svým způsobem to bylo fajn, ale i tak se mi trochu ulevilo, když za mnou přijela Anetka a měsíc tam se mnou bydlela. Pomáhala mi v práci, fotily jsme supr fotky (třeba ty, co vidíte v tomhle článku), ale něco tomu pořád chybělo... Ňáká ta letní romantika, néasi! Po večerech jsme se koukaly na šmouly a soutěžily v prdění, což je na dvě náctiletý holky dost smutný.

A pak to přišlo, zrovna když jsem měla směnu na poolbaru. Cachtali se v bazénu! Dva kluci, z masa a kostí, a my si připadaly, jako kdybychom objevily po několikadenním putování pouští oázu plnou vody. Promnuly jsme si oči, jestli se nám to nezdá. Byli tam! Byli dva, my byly dvě, no existuje snad víc osudový znamení? Mohly jsme se přetrhnout, která z nás jim donese pivo a prohodí pár slov. Vyšlo to na Anetku, která se po pěti minutách přiřítila, že jsou to cizinci, úplně boží a Němci. Že všechno domluvila a večer bude party. Svět zase dostal růžový odstíny a my byly hepy jak dva grepy.

Okamžitě jsme si je rozdělily, já (obr) dostala toho většího a Anetka (hobit) menšího. To bylo fér. Vlastně ani nevím, jak se jmenovali, ale tomu menšímu jsme říkaly Harry, protože vypadal jako Harry Potter, jen neměl jizvu a místo hábitu měl kraťasy s kapsama na boku a ponožky vytažený až ke kolenům. "Můj" Němec, říkejme mu třeba Hans, byl o něco větší a jeho pracku zdobilo stylový tribal tetování ve tvaru sluníčka, takový to, který se tetovalo vězňům v osmdesátkách. Nebylo to moc sexy, ale když jsou to po měsíci první kluci, který vidíte, připadaj vám i dva neforemný kusy slizu jako Jake Gyllenhaal a Channing Tatum. Takže jsme je večer čaply a všichni společně razili na dýzu.

Zrovna hrál DJ Franta a rozjížděl Katy Perry, nebo co jsme to v tý době poslouchali. Lámanou angličtinou jsme navazovaly nový mezinárodní vztahy a dokonce nám ani nevadilo, že jsme si všechny drinky platily samy. Zpátky do hotelu jsme šli pěšky a bylo tak nějak přirozený, že kluky pozveme do našeho společnýho zaměstnaneckýho pokoje. Nebojte, žádný čuňárny se nekonaly, usnuli jsme poklidně oblečený všichni na jedný posteli. Ale co se stalo ráno, na to nikdy nezapomeneme. Začali jsme se pomalu probouzet, malej Němec objímal Anetku, velkej Němec mě, cejtily jsme se v bezpečí a všechno bylo v rovnováze. No a Harry natáhnul ruku s dobrým úmyslem, že pohladí Anet po rameni. Jenže ramínko minul a omylem se pohladil s Hansem. Bylo to divný a málem jsme se tam z toho počůraly smíchy. Další den jsme strávili u bazénu a pak přišla velká objímačka, než odjeli zpátky do Dojčlandu. Slíbili nám, že příští víkend vezmou auto a přijedou sami, bez táty. Uděláme si nějaký vejletíky a bude to fajn.

Už jsem pomalu připravovala rodiče na to, že se odstěhuju do Německa a uvidíme se až na příštím Oktober festu, kde budu poskakovat v dirndlu a nosit pivo pupkáčům s bavorskejma kšandama. Těšily jsme se jak malý. Už jsme si plánovaly svatbu, děti a společný partičky šachů v Alpách, až nám bude všem osmdesát. Bylo to tak povznášející, že nám ani nevadilo roznášet smažáky s bramborama nepříjemnejm rodinkám s dětma. Nemohly jsme se dočkat dne D. A teď přijde ten zlom - Harry napsal, že mu umřela babička. Úplnou náhodou v ten den, kdy měli sednout do auta a přijet za náma. Hansovi se samotnýmu nechtělo. Tahle novinka nás dost šokovala a doteď nevíme, jestli to byla pravda, anebo blbá výmluva. Byly jsme z toho tak hotový, že jsme si šly zlepšit náladu na párty do vedlejší vesnice, kde se o mě poprali dva sedmnáctiletý kluci... Ale to je zase jinej příběh. Zkrátka a dobře - naše německá láska skončila ještě dřív, než stačila začít. Vzalo nás to. Tahle autentická fotka s deep komentářem mluví za vše.

A perlička na konec? Jednoznačně táta Harryho, kterej tam s klukama byl celou tu dobu na dovolený. Tvrdil, že je fotograf, ale co nám bylo divný, že si nás až moc často fotil v kraťasech. Hezky z dálky a hlavně nenápadně. Žádný krajinky, zvířata anebo fashion fotky. Prostě obyčejný holčičí zadky. A zatímco jsme asi tak tři dny truchlily po naší nevydařený německý romanci, pan Fritz mě po e-mailu lámanou češtinou ve stylu gůgl translátor CTRL+C a CTRL+V aktivně zval do Norimberku do jeho sídla. Že všechno zaplatí, zařídí a samozřejmě, bude to naše malý tajemství.

Nejsem rasistka, ale jestli mi to někdy nevyjde s Ondrou, jsou určitý národnosti, kterým se asi pro jistotu vyhnu.
Enšuldigung.

13 komentářů

 1. Docela jsem se nasmála :),musím teda uznat,že ty fotky jsou nádherný,moc ti slušela ofinka ;)

  OdpovědětVymazat
 2. S tou ofinkou si jaká zlatá :) pristane ti :)

  http://andrea-de-blog.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. skvěle se tě čte :D a slovním obratům se i docela směji :D

  OdpovědětVymazat
 4. Ten tvůj, to byl William, ne?:D Alespoň podle fotky na insta..:D Musela jsem si to najít, protože jsem si pamatovala že nějaká taková fotka byla, ale nevěděla jsem už jak vypadali..Ale koukám že ty vytažený ponožky neměl jen Harry, ale i ten druhej. :D Jako pobavila jsem se, o to víc když jsem si pak ty kluky na fotce našla..popis sedí výborně..:D :D

  OdpovědětVymazat
 5. Skvelý článok, super sa číta, ako asi úplne všetko od teba :D A tie fotky nemajú chybu! :D
  my blog: THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 6. hahaha opravdu jsi mě pobavila Marti :D pan Fritz na závěr taky nemá chybu :D

  OdpovědětVymazat
 7. vždycky mě pobavíš :D pan Fritz na konec byl docela kanec :D bože :D a ta ofinka ti slušela! ale modrý vlasy jsou nejlepší, protože modrá je dobrá a vždycky to tak bude :) :D

  OdpovědětVymazat
 8. moc mě tvůj článek pobavil, píšeš skvěle:) největší tečkou na konec byl ten otec toho kluka, to mě fakt dostalo :-D

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
 9. Marti, zase jsi mě pobavila! :D Všechno jsem si dokázala až moc živě představit! :D

  Lucka www.sleepy-cat.com

  OdpovědětVymazat
 10. tak to mě pobavilo :-D krásně se tvoje články čtou :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Super outfit! Moc ti sluší tá ofina! :-)

  www.allaboutnathalie.com

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM: @INKOUSTOVATECKA

© Inkoustová tečka. Design: Fearne.