MINIMALISMUS A JÁ


Nejdřív ze všeho vám chci napsat: jste úžasný (a ne, nepíšu to jen proto, že vám během dalších řádků vecpu svojí knížku, i když samozřejmě taky trošku, chichi). Když jsem se tu vypisovala z pocitů po výpovědi, čekala jsem salvu strachu a možná i výčitek, jak můžu být tak naivní. Nic z toho se nekonalo! I když většinu z vás neznám osobně, umíte mi dodat neuvěřitelnou sílu. Takže za to velkej dík! Brzo vám to vynahradím na pikniku (piknik = krycí název pro opíječku v parku, kterou uspořádáme koncem srpna - bude tam spousta vína, já s Ondrou, skvělý kamarádi a šikovnej klučina, co nás naučí tančit swing, abychom mohli v zimě machrovat). A teď vám to vynahradím aspoň novým designem, kterej je správně minimalistickej... a krásnej! Líbí?:)

A teď k tomu mýmu Minimalismu. Já už musím být s tou knížkou děsně trapná. Ale chápejte - je to fakt velká věc. A stejně je vtipný, co všechno to spustilo. Prvních 200 kousků se vyprodalo rychlostí blesku, což vyústilo v nadměrný návštěvy pošty a taky v to, že jsem sebrala všechnu svou odvahu a dala tu zatracenou výpověď. Dost jsem se bála toho, co bude, ale věděla jsem, že bude líp. Ať už se jedná o rozchody, rozvody, rozvázání smluv a jakýkoliv jiný změny - když to cejtíte, je skvělý do toho skočit po hlavě a prostě něco nekompromisně utnout. Na 99,9% nemůžete litovat. Za ty čtyři dny, co jsem zveřejnila informaci "budu k mání", se mi nasbíralo pár zajímavejch nabídek, takže za sebe můžu říct: jestli vás práce nenaplňuje, nebojte se s tím seknout a zkusit něco jinýho. Není co ztratit. Naopak. Když nemáte nic jistýho, můžete jen a jen získávat.

Abych nebyla jenom sluníčková, je to taky pěkně náročný a připadám si jako Alenka, která vylezla králičí dírou a místo šílenýho Kloboučníka objevila ještě šílenější svět faktur, bank, úřadů, papírování a úplně jinejch příkazů. Teď už vidím, že bejt zaměstnaná bylo vlastně super pohodlný. Každej měsíc přijde výplata, kterou rozdělíte mezi nájem, energie, telefon a jídlo, zbytek rozfrcáte za kraviny a jste vysmátý. Zatímco při podnikání, tam je to jen o tom, jak schopný nebo neschopný budete. Vyděláte víc? No tak si můžete v klidu žít... třeba půl roku hezky u moře! Vyděláte míň? Škoda, to budete tenhle měsíc žrát asi kameny. Je to jen a jen o vás a vaší osobnosti. Což je naprd, pokud jste čas od času líná lemra jako já.

Na druhou stranu: v zaměstnání není taková svoboda. Nic moc tam nemůžete podnikat. A ať už je to sebehezčí práce, pořád nejste na volný noze, nejste freelancer... a už ty slovíčka v sobě skrývaj mnohé. Já si to tenhle týden zkouším, než se do toho pustím v říjnu naostro, a musím říct - užívám si to. Najednou můžete roztáhnout křídla a dělat si co chcete. Jste pány svýho času. Pracujete buď brzo ráno, anebo pozdě večer, podle toho, kdy a jak vám to jde. Kódujete weby, vyřizujete platební brány, obvoláváte si všechny možný i nemožný (a spíš teda nemožný :D) lidi. Rozčilujete se, že vám dodavatel neodepisuje, ale svým způsobem si to užíváte. A pak jdete s kámošem po dlouhý době na kafe a kavárnu opouštíte o trojku chudší, protože jste se z minuty na minutu rozhodli, že poletíte do Irska, a tak jste rovnou objednali letenky.

Z vystresovaný upracovaný holky se zase stává ten spontánní šílenec, kterej neplánuje, ale rovnou ty věci dělá. Únava se střídá s obrovskou vlnou energie, protože tohle je všechno, jen ne stereotyp.

A tohle všechno spustila jedna blbá knížka.
Nechápu.
Ale děkuju!

P.S. Spustil se předprodej druhýho vydání, takže jestli jste nestihli první limitku, TADY si ulovte svůj kousek. Zítra už by se mělo dát platit kartou a přímo přes banku, takže to bude easy peasy a všichni budeme spokojený!:) Prvního srpna to jde do tisku a pak už začneme organizovat pikniky s litry vína, ginu a tonicu. Těším se. Moc děkuju za podporu a pac!
P.P.S Jo, mám další tetování. Mamka mě o víkendu přetrhne, ale je to můj první návrh. A všichni milujeme luční kvítí, né že ne.

xx Martina

8 komentářů

 1. Jee Marti, zavidim ale strasne Ti to preju!!:) super, jen si uzivej zivota, ja ted dala vypoved a jedu na sedm tydnu cestovat po Americe..:D

  OdpovědětVymazat
 2. Zní to jako pohádka, i když je za tím spousta práce. Knížku jsem si zamilovala a vím, že stejně jako prvních 200 kusů, poletí pryč i dotisk. Přeju hodně štěstí ve všem! :))

  OdpovědětVymazat
 3. Taky mám v plánu být na volné noze, tak doufám, že to bude co nejdřív. Už mě nebaví poslouchat rozkazy. Těším se na tu "volnost". A tvoji knížku si musím co nejdřív pořídit! Jinak tetování skvělý. Mám růžičku na stehně a chtěla bych další. Je to jak droga. :D

  OdpovědětVymazat
 4. Jak já tě obdivuji! Hlavní je, užívat si života. Mimochodem, to tetování je úžasný, už dlouho přemýšlím, že si nechám také jedno udělat, tak uvidíme. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji. To ti asi potřebuji říct. To všechno, co tu píšeš, co píšeš v minulých článcích, co píšeš na instagramu. To všechno, jsem potřebovala slyšet, číst, zrovna v tu chvíli, kdy jsem to četla a dodalo mi to pořádnou sílu odvahy, začít něco podnikat, přestat být ta uťáplá myška v rohu. Děkuji za to!
  A tetování je krásný! Zrovna dneska babička zjistila, že jsem celá potetovaná, vždy jsem se před její návštěvou převlékala do takových úborů, aby náhodou něco nezjistila :D. Jenže jsem si řekla, že mi už může být fuk, co mi někdo říká, že se nesmím bát, toho kdo si co pomyslí a důležité je to, že já to tak chtěla. Babička to přežila a já nemusím v létě chodit nabalená. Jentak dál a přinášej další super zprávy!

  OdpovědětVymazat
 6. Užívej si dokud to jde. Žijeme jen jednou! :)
  A do zmíněného Irska bych se i letěla podívat! :D

  Gabux

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM: @INKOUSTOVATECKA

© Inkoustová tečka. Design: Fearne.