JAK JSME ZAPOMNĚLI NA KARLŠTEJN


Ty nejlepší věci přicházej zásadně nečekaně a zásadně v lehký (i těžší) opilosti. Takže jsme se před týdnem trochu picli na přednášce Anie a Lukyho a domů odešli s tím, že další víkend jedeme společně stanovat, protože jsme boží a s velkou pravděpodobností si moc nepolezeme na nervy. Plán byl jasnej: Karlštejn a všechny okolní Ameriky. Spát budeme třeba někde v lomu, to je fuk, hlavně že budeme mít víno... a sebe! A Anet beztak pořád platí nějaký pokuty.

Anie s Lukym jeli autem, já s Ondrou, Tess a Kačí jsme zvolili vlak. Rozhodli jsme se to pojmout fakt jako správný trempové, takže jsme ve vagónu vychmelili víno předstírajíc, že je to výýýbornej jablečnej mošt a jen co jsme vylezli na nástupiště, dostali jsme chuť na pořádně orosený pivko a utopence. Víno + dvanáctka + třicet stupňů = veselo. Téma vejletu bylo indiánský, což jsme s Tess nenápadně bojkotovaly ukradenou nafukovací arou s banánem, květinovejma plavkama a topem s palmičkama (který jsem ani nevytáhla z batohu, ale byly tam a to je hlavní).

Že se nepodíváme za hranice kempu nám bylo jasný už ve chvíli, kdy jsme si dřepli do hospody. Snědli jsme každou položku z jídelního lístku od bramboráčků přes klobásy až po smažák s kroketama, vykoupili všechen tonic a tancovali jak blázni na místní diskotéce s živou hudbou... a s dětma ve věkovým rozmezí od dvou do sedmi let. Tam jsme naposledy viděli naší putovní nafukovací aru. Bylo to spontánní, bláznivý a vtipný. Žádná přetvářka, sebekontrola ani snaha ukázat se před ostatníma v lepším světle. Všichni jsme byli my a to je na tom to úžasný. Naší partičku doporučuje 9 z 10 psychiatrů.

Samozřejmě přišlo klasické kleptomanské okénko, a to hned cestou na záchod. S Tess jsme zbystřily plácek u vody, kde bylo rybářský náčiní, a kde nebyl pan rybář, protože určitě někde chlastal u ohýnku. Když spolu takhle něco krademe, vždycky si myslíme, jak jsme děsně nenápadný a důmyslný, takže nás samozřejmě slyšel a viděl celej kemp. Mohly jsme ulovit rybářskou stoličku. Nebo třeba prut! I s rybou. Ale to ne, nás vždycky zajímaj nějaký krávoviny. Tak jsme zatoužily po flašce fanty, co ležela vedle stoličky. Tady zafungovala výborná instantní karma, protože jen co se pro to Tess natáhla a chtěla s lupem utíkat pryč, uklouzla, vyválela se v bahně a ještě zahodila láhev někam do křoví. Odcházely jsme bez fanty a špinavý.

Nevím úplně jistě, jak jsem usnula, ale zato vím, jak jsme se probrali. V pět ráno nám začaly bubnovat kapky deště na hlavu. Byla velká pravděpodobnost, že spíme venku na trávě. Otevřu oči, koukám na Ondru a na Tess, oni koukaj na mě, všichni promočený, snažíme se sepnout mozkový závity a vymyslet, jak tuhle situaci vyřešit. Nejde to. Tak hodíme spacák přes hlavu, zase ty oči zavřeme a spíme. Vyhnala nás krutá zima a asi deset litrů dešťový vody pod zadkem, takže jsme se přifařili k ostatním do stanu pro dva lidi. Bylo nás tam pět, byla vedro-zima a totálně vydejchanej vzduch.

No a vzhledem k tomu, že jsme si naplánovali Černobyl, měsíc na Bali, dostihy (a sázky), LAN party a milion dalších aktivit, asi o tomhle vesmírným gangu ještě něco uslyšíte. Nejsme náhodný seskupení blogerín za účelem získání novejch lajků. Jsme blázni, co se našli v pravou chvíli v tom našem vesMÍRU.

Pár hlášek na závěr (to jsou takový ty vtípky, co nikdo nepochopí, ale my se jim budem vždycky smát):
"Maj bed is vet."
"If ju giv mí jór dótr aj vil giv jú maj tú kejmls."
"Vůbec nechápu, co se to včera dělo. Jsem se úplně utrhla ze řetězu ty vole, vždyť nesnášim děti." 
"Dobrý večer, uděláte nám párek v rohlíku?" - "Co s tim všichni máte?!"
"Kde asi soudruzi z NDR udělali chybu..."
"Ara v prdeli! Já si ho najdu."

Viděli jsme úplný hovno (a spoustu dalších cítili z extra jedovatejch kadibudek), ale bylo to sakra skvělý!
Děkuju, lidi.

xx Martina

7 komentářů

 1. tak to verím, že to bolo skvelé! väčšinou tie spontánne nápady také bývajú.

  OdpovědětVymazat
 2. Miluju tvůj styl psaní Martí! A přiznám se, že snad miluju i tebe :) Muselo to být super hned bych jela s vámi :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ježiš vy jste fakt blázni. :) Směju se tu až mi tečoi slzy. Úplně to vidím, hlavně tu scénu s fantou (sem podobně "nadaná" jako Tess jak to tak čtu :D.). Tyhle akce bývaj ty nejlelší.

  OdpovědětVymazat
 4. Tvoje články by som dokázala čítať od rána do večera ♥
  CRYSTAL PEOPLE

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to musela byt pecka:D Jsem moc rada, ze jste si uzili cely vylet!;) Ja cestovani vlakem miluju, nezalezi kam, proste vlakem je to super. Marti, a ktere dalsi blogerky tam s Tebou byli? :)
  www.lucyjirak.com

  OdpovědětVymazat
 6. Muselo to být fakt skvělý! :D Sice jste toho moc neviděli, ale zase jste toho spoustu zažili, což je snad ještě lepší než přímo vidět! :D
  DENYII

  OdpovědětVymazat
 7. ten nafukovací papoušek :D :D :D, jinak článek pobavil, já nejsem zrovna typ člověka, co miluje stany a tak, bojím se kde jaké potvůrky, ale na druhou stranu, když je dobrá parta, pije se a je sranda, proč ne!:D TAKÉ máme obdobné story s kámoškama:)

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM: @INKOUSTOVATECKA

© Inkoustová tečka. Design: Fearne.