DETOX NA FARMĚ


Už jsou to dva týdny, co jsme se vrátili z detoxikačního pobytu na farmě Koldín, avšak myšlenkama tam utíkám každý každičký den. Teď, když jsem zpracovala veškeré dojmy a zážitky, a zase se aklimatizovala, konečně nastal čas vám o všem napsat. Nebudu ani trochu lhát: šlo o press trip, který však přišel v tu správnou chvíli. Jako bych si ho doslova přivolala. Čekaly mě 23. narozeniny a místo velkolepých oslav s přáteli jsem cítila potřebu vypnout, utéct s mým klukem z města a místo drinku v centru si přiťuknout... no třeba zeleninovou šťávou!:)

Takže jsme se domluvili, vzali si dovolenou, ve čtvrtek hodili tašky do auta a jeli vstříc novým zážitkům k Orlickým horám. Chvíli jsem nechápala, jaktože Ondra vůbec neremcá. Pak mi došlo, že jsem mu to podala jako romantický prodloužený víkend ve dvou, a jaksi jsem zapomněla zmínit to nejdůležitější. Že budeme pít jenom lisované šťávy, absolvovat každodenní procedury v čele s výplachem střev (což bylo před odjezdem tak žhavé téma u nás v práci, že ten smích a nejrůznější hypotézy museli slyšet až na farmě) a vstávat v sedm ráno. Když se podíval pravdě do očí, nesl to dost statečně. Je to přesně ten typ člověka, který nic neodsoudí, dokud to nezkusí sám. Velký uff!

Kdykoliv dřív jsem jela či letěla na výlet s názvem pracovní, soustředila jsem se hlavně na to, aby z toho vyšly dokonalé fotky a článek plný faktů. Nedokázala jsem si užít kouzlo okamžiku a na všechno zírala skrz čočku, to aby vzniknul výstup, ze kterého si všichni sednou na zadek. Možná i proto, že klienti ty dokonalý výstupy očekávali, jsem se kolikrát už předem stresovala a lovila jeden snímek za druhým. Tentokrát to bylo jiný. Na farmě jsem chtěla žít přítomností a nasávat každou každičkou chvilku, takže jsem nechala zrcadlovku doma a sem tam něco cvakla mobilem, který byl jinak na dně kabelky anebo zamknutý na pokoji. To nejkrásnější si musíte prožít na vlastní kůži.

Kdybych to všechno, co jsme zažili, měla zhodnotit jednou jedinou větou, řekla bych: Je to úžasný místo s největší koncentrací skvělých lidí. Od doktorů přes holčiny v kuchyni až po jogína Vaška, všichni vám mají co předat, což je úžasný. Pobyt má dost příhodný název Tělo a duše, protože stejně tak jako bychom se měli starat o svou vnější schránku, i vnitřek si zaslouží hodně pozornosti. V Koldíně vás k tomu dokáží neuvěřitelným způsobem nasměrovat a nakopnout. Nikde není žádný jídlo a všichni jste na stejné lodi, navzájem se motivujete a inspirujete.

Za celé ty čtyři dny jsme neměli čas přemýšlet nad blbostmi. Ani na chvilku jsme si nevzpomněli na práci, na nějaké starosti, na ruch Prahy. Prostě jsme jen byli. Poznávali jsme lidi různých charakterů i věku, mezi jednotlivými procedurami jsme si četli, leželi rozvalení na křeslech, pozorovali kosáky, krmili koně a kozy, procházeli se po okolí, meditovali, vyhřívali se na sluníčku a povídali si. A samozřejmě pili zeleninový šťávy! Občas jsme si vzpomněli na sýr a klobásky, ale vydrželi jsme to. Nic jiného ani nezbývalo!:))

Co ve mně ze všech procedur zanechalo asi nejhlubší dojem, byl (kromě jógy a meditací) rozhovor s paní terapeutkou. Vždycky jsem si říkala, jaké to asi je, mít sezení s psychologem, zcela se mu odhalit a vyslechnout si názor člověka zvenku. Upřímně jsem jí svěřila celý svůj příběh, bez jakýchkoliv kudrlinek či lží, přesně tak jak to bylo od narození až po současnost. Bylo fajn udělat si časovou přímku a připomenout si body zlomu. Po hodině zajímavého rozhovoru jsme došly k závěru, že vlastně nemám, co bych uvnitř sebe řešila. Všechno z minulosti je dávno uzavřeno, zapomenuto, odpuštěno. Tak by to mělo být, dá se to dost dobře naučit a píšu o tom i ve své knize.

Určitě vás zajímají výsledky. O ty mi nakonec ani tolik nešlo, ale ztráta dvou kil, naprosté odvodnění a vnitřní lehkost samozřejmě potěší každou ženskou. Odjížděla jsem s nekonečným množstvím energie a jen co jsme dojeli do Prahy, vzala jsem si na klín notebook a psala jako o život. Detox v přírodě vám dokáže dát tolik inspirace a neobjevených myšlenek. I s odstupem času to na mně zanechalo příjemný následky, například jsem díky tomu přehodnotila své dosavadní hektické a ne úplně zdravé stravování. Teď jím dost lehce, většinou veganská jídla, a v obchodě sahám spíš po zelenině, než po brambůrkách. Když mám chuť na prasárnu v podobě pizzy anebo maso, samozřejmě si to bez výčitek dám. Neškatulkuji se do žádné skupiny lidí, ale víc naslouchám svému tělu a dopřávám si to, co mu dělá fakt dobře. Taky jsem si na farmě konečně koupila tolik opěvovaný kokosový olej a zjistila, že vlastně nepotřebuji žádný krém, masku na vlasy, odličovací vodu ani olej na smažení. To není ani tři v jednom, to je milion v jednom! Víte ještě o nějakém zajímavém využití? Budu ráda za tipy!

Mrkněte se na video dole a určitě budete mít nějaké doprovodné otázky - všechno vám ráda zodpovím v komentářích. A jestli bych vám tenhle pobyt doporučila? Bez mrknutí oka ano, ano, ano! Moc děkuju za skvělý jarní restart a posílám velkou pusu všem do Koldína. Na podzim zase přijedu a udělám si tam dámskou jízdu s mamčou... protože si to po všech těch nervech s mým tehdejším pubertálním já zaslouží a já vlastně taky!:) xx Martina


 
 
www.teloaduse.cz

7 komentářů

 1. Nádherný článok, len to čítanie som si užila. A taký oddychový pobyt by sa mi neskutočne páčil. Pripravujem sa na skúšky a som už zo všetkého tak unavená, že by som potrebovala vypnúť a celá sa "vyčistiť". :)

  http://lamodaeanarchia.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 2. Tyjo, bez váhání bych tam hned vyrazila!Po maturitě (kdy jsem se při učení válela a cpala čokoládou) se chci zase vrátit k zdravějšímu jídelníčku i pravidelnému cvičení a tohle by byl skvělý začátek :)

  OdpovědětVymazat
 3. Najlepší príspevok za poslednú dobu, fakt super :)

  |SYDNEY SLEEK|

  OdpovědětVymazat
 4. Marti super, pokud Ti to prospelo, tak je to uzasne! Miluji takhle uplne vypnout a vnimat jen sebe a sveho kluka, nestresovat. Jake ty stavy jste tam vsechny meli?

  www.lucyjirak.com

  OdpovědětVymazat
 5. Len toto čítanie bol taký fajn relax. Muselo tam byť naozaj úžasne! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Je to nádhera, vůbec jsem netušila, že něco takového existuje. Škoda jen té ceny, budu muset začít šetřit. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jé, to muselo být úžasné! Kokosák je super pomocník, ještě je prý dobrý pro bělení zubů, ale to jsem nikdy nevydržela zkoušet nějak dlouhodobě :D.

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM: @INKOUSTOVATECKA

© Inkoustová tečka. Design: Fearne.