ANNA ANNA


Říká se, že nečekané věci bývají nejlepší. A je to pravda! Například s takovou Annou Tejklovou, majitelkou značky Anna Anna, jsme se potkali, když jsme s Davidem lovili styl na bejbypankovém festivalu Kefír. Slovo dalo slovo, já blogerka, ona módní návrhářka, vyměnily jsme si vizitky a všichni se s dobrým pocitem a očekáváním něčeho skvělého rozloučili. Jednoho krásného dne jsme se vydali za ní do ateliéru, poznat její práci, vidět, jak její nádherné, ručně malované šaty vznikají, a vyzpovídat jí u hrnku kávy. Povídali jsme si o módě, o inspiraci, ale i o běžném životě normálního smrtelníka. Užijte si rozhovor a mějte krásnou neděli!

Today I would like to introduce you a czech fashion designer Anna Tejklova, an owner of a brand Anna Anna and her amazing work. We met at a babypunk fest (yeah, you can meet interesting people everywhere :D) and something really good started! Maybe you remember that I was wearing her beautiful dress at Unique Fashion Week... And that was just the beggining! Anna's designs are full of colors and positive energy, just like her! Enjoy the photos, xoxo.

Kdy a jak jsi se stala módní návrhářkou? Co tě k tomu vedlo?
Móda mě bavila vždycky, ale až v posledních letech jsem k ní našla cestu skrze svou profesi malířky tak, že místo na plátna jsem začala malovat látky. Našla jsem si skvělou švadlenu, která podle mých návrhů šije, a zároveň jsem teď navázala spolupráci s českou textilní firmou, takže jsem ráda, že mohu svým zákaznicím nabídnout vynikající kvalitu látek i zpracování místní výroby.

Wearing Anna Anna dress <3

Co tě nejvíce inspiruje?
Mám moc ráda barevná zvířata, obzvláště ptáky, exotické rostliny, slunce a moře. To všechno mě inspiruje a nabíjí.. Jsem tak trochu papoušek křížený se strakou, protože neméně miluju lesklé a třpytivé předměty..


Tři slova, která vystihují tvou tvorbu?
Barvy, výjimečnost, přitažlivost


Co považuješ za svůj zatím největší životní úspěch?
Co se týče životního úspěchu, tak moje dvě děti a rodina. Co se týče profesního úspěchu, tak splněný sen, že moje vášeň je zároveň moje práce. Hodně mi se značkou pomáhá moje sestra Michaela, která je nesmírně organizačně zdatná, a sama teď rozjíždí svou firmu na hostesky a modelky Panther Hostess , takže se nám práce prolíná, což je skvělé a praktické. Také musím zmínit, že mám opravdu štěstí na lidi a příležitosti, až mě samotnou překvapuje, jak některé náhody spustí zajímavou spolupráci.


Zajímá mě život módní návrhářky, jak vypadá tvůj běžný den?
Vstávám tak okolo 6:30, často i dřív, vypravím děti do školy a školky, to je každý den stejné, ale jinak si organizuju den podle toho, co je zrovna potřeba: Nejvíce času strávím určitě malováním. Kromě toho mám schůzky se zákaznicemi, se svou švadlenou, nakupuji látky a komponenty, kreslím návrhy, vyřizuji maily, pracuji na propagaci značky a snažím se mezi to všechno vtěsnat i čas na cvičení. Vždy se těším na ateliérové focení, které děláme se sestrou. Také mám moc ráda prodejní akce v rámci různých designových veletrhů, protože se zde mohu setkat se zákaznicemi naživo a rovnou jim případně poradit s barvou a střihem. I když mám někdy pocit, že nic nestíhám, tohle tempo mi vyhovuje mnohem víc než odpočinek.


Jaký je tvůj názor na dnešní svět módy? Co tě na něm baví a co naopak ne?
Svět módy se stále mění a především potřebuje přicházet stále s něčím novým a pokud možno provokativním. Jelikož už jsou všichni zřejmě přesycení klasickou krásou a tradičním rozdělením lidstva na muže a ženy, je teď v módě divná bezpohlavnost, která je už tak rozšířená, že se pomalu stává normou a tolik opovrhovaným mainstreemem. Proč by měli všichni bez rozdílu věku a pohlaví vypadat jako traumatizovaný. podvyživený chlapec, který právě ve sněhové vánici opustil svou popelnici? Rozdíl posuďte sami, moc by mě potěšilo potkávat na ulicích více mužů typu jako na obrázku vpravo... Na módě mám totiž nejradši možnost estetické dokonalosti. Beru ji jako umění a jako to se snažím svoje šaty dělat.


Jaké základní kousky by neměly chybět v šatníku ženy?
V šatníku ženy by neměl chybět především dobře zásobený botník :)! S nádhernými botami na vysokém podpatku vypadá máloco vyloženě špatně a naopak špatné boty dokážou zničit dojem i z jinak krásného modelu. Nemyslím si, že by každá žena nutně musela vlastnit třeba klasické „malé černé“, klidně ať má „velké žluté“, ale hlavně ať je umí nosit a cítí se v nich dobře.

Tvé plány do budoucna? Čeho by jsi ráda dosáhla?
Potěší mě, když bude nadále přibývat spokojených zákaznic a zajímavých projektů. Ráda bych, aby moje značka jednou vešla ve známost jako synonymum pro krásné, kvalitní a výjimečné oblečení, které si zamilujete.

Photo by David Antoš
(2nd photo by Tomáš Volena)

16 komentářů

 1. Nádhera! Naprosto originální kousky! ♥

  OdpovědětVymazat
 2. skvelý rozhovor! vytvára nádherné kúsky, vôbec by som neodmietla mať jeden taký v šatníku. :)
  http://bonesincouture.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. Strašně moc takové lidi obdivuju. Všechny šaty jsou moc krásný! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné originální kousky! Je moc šikovná!:)
  http://sunstreetbymonica.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 5. Moc zajímavé kousky, určitě by nebylo špatné nějaký mít v šatníku. Některé věci se mi moc líbí, a to na barevné věci většinou vůbec nejsem :).

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné kúsky a veľmi sa mi páči názor na dnešnú módu. Vnímam to približne rovnako :) A ak sa smiem opýtať, Martinka ako to vnímaš ty?

  www.blondava-potvora.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 7. Skvělý rozhovor :). Moc pěkná práce, taková by mě také bavila..malování i módě se snažím věnovat maximum svého času a tohle je super kombinace, jak obojí skloubit dohromady a dokonce se tak i živit! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Je moc šikovná a její kousky se mi mooc líbí ! :)

  OdpovědětVymazat
 9. Šaty jsou to nádherné, moc se mi líbí a je to opravdu origiální nápad - KRÁSA! Moc pěkný rozhovor :)
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 10. Opravdu originální a nádherné :)

  OdpovědětVymazat
 11. Souhlas s Veru, je to vážně originální :-) A ty modročerné šaty jsou nádherné. Ještě hezčí než ty, co jsi měla na UFW!!!!!!!!! :**

  OdpovědětVymazat
 12. pořád nějak nedokážu pochopit, že dokáže vytvořit takové nádherné umělecké dílo :) fakt šikovná slečna!

  OdpovědětVymazat

INSTAGRAM: @INKOUSTOVATECKA

© Inkoustová tečka. Design: Fearne.